Abonelik Facebook sayfamız Twitter sayfamız

Sayfa
: 1580
Makale : 122
Ebad : 7,7 x 19,5 x 27,5 cm
ISSN : 1300-4174
Cilt : 350 gr. kuşe
Fiyat : 80 TL
   
Ocak-Şubat 2015 - sayı 65

Çanakkale Özel Sayısı

GENEL DEĞERLENDİRMEÇanakkale Zaferi’nin ÖnemiI. Dünya SavaşıÇANAKKALE MUHAREBELERİGenel BakışKara SavaşlarıDeniz SavaşlarıHava SavaşlarıSavunma, Tabya ve BataryalarSavaşın SonuçlarıÇANAKKALE SAVAŞI VE DIŞ ÜLKELERAlmanyaİngiltereAvustralyaSAVAŞIN KOMUTANLARITürk ve Alman KomutanlarÇanakkale Savaşı’nda Gazi Mustafa Kemal (Atatürk) ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN MİLLÎ VE MANEVÎ BOYUTUTürk Askeri’nin Millî ve Manevî DeğerleriÇanakkale Zaferi’nden Kahramanlık MenkîbeleriÇANAKKALE SAVAŞI’NDA SOSYAL ORTAM VE ZOR ŞARTLARCEPHEYE GELENLER VE ÇANAKKALE ŞEHİTLERİGönüllü MekteplilerSavaşa Katılanlar ve ŞehitlerGayrimüslim Osmanlı TebasıÇANAKKALE MUHAREBELERİ’NDE EDEBİYAT, SANAT, BASIN VE PROPAGANDASavaşların Basına YansımalarıEdebiyat ve SanatPropagandaTARİH, BİBLİYOGRAFYA, ÇEŞİTLEMELER VE RESİMLERTarihÇeşitlemelerBibliyografyaResimler


Önsöz İçindekiler Örnek Makaleler Değerlendirme Medya ve Biz

2015 Yılının ilkbaharında ‘Çanakkale Zaferi’nin 100. Yıldönümü’nü kutluyoruz. Türk Milleti, Çanakkale muharebelerinde varını yoğunu ortaya koyarak bir destan yazmıştır. 253 bin şehidimizin kanıyla yazılan bu destan, bir efsane değil, bütün dünyanın gözleri önünde cereyan eden gerçek bir kahramanlık menkîbesidir. Dünya tarihinde, on yıl zarfında milyonlarca şehit veren ve inanılması güç şartlar altında nüfusunun yarısını kaybeden bir başka millet gösterilemez. Bu Aziz Millet’in, aynı ruhu taşıyan mensupları olmakla iftihar ediyoruz.

Çanakkale Özel Sayımız ile birlikte, ilk olarak yayınlanan 51.383 Şehidimize ait bilgiler ‘Çanakkale Şehitleri Listesi’ adı altında ek yayın olarak hazırlanmıştır.

Çanakkale Zaferi konusunda yine en kapsamlı çalışma ile karşınızdayız. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, yazılarıyla bizleri şereflendiren kıymetli yazarlarımıza ve bilim adamlarımıza teşekkürü borç biliyoruz.

Şehitlerimiz, gazilerimiz!... Allah (c.c.) sizlerden razı olsun. Şimdi, biz bu güzel vatanımızda sizlerin sayesinde başımız dik, hür ve bağımsız yaşıyoruz. Ve, dost düşman herkes bilsin ki, vatanımızın bir karış toprağını vermemek için, sizin gibi şehit olmaya razıyız. Cenab-ı Hakk, bizleri de sizin şefaatinize nâil eylesin... Ruhunuz şâd olsun; nûr içinde yatın…Ana Sayfa | Süreli Yayınlar | Kitap Yayınları
Osmanlı Projesi | Türk Projesi | İletişim | Arama

Copyright © 2020 Yeni Turkiye